22. 10. 2011 | Miroslav Fantal

Jsem hodně rád, že tu můžu být, pochvaluje si odchovanec Petr Přikryl

V pátek se s litoměřickým celkem domluvil na hostování a v sobotu už stál mezi třemi tyčemi. V utkání patnáctého kola odcestovalo družstvo Stadionu na led druhé Olomouce i s novou akvizicí. Po odchodech Salfického a Slipčenka se do brankoviště postavil litoměřický rodák Petr Přikryl a nevedl si špatně. Z jednačtyřiceti pokusů Moravanů propustil za svá záda jen dvě střely. Jelikož ale jeho spoluhráči nerozvlnili síť na druhé straně kluziště ani jednou, odjeli Severočeši z Hané bez bodu.

Když se v týdnu domluvil Dušan Salfický na hostování v karlovarské Energii a následně si pražská Slavie stáhla z hostování Roberta Slipčenka, nastal v mužstvu Litoměřic problém s obsazením gólmanské jedničky. Potíže ovšem nenechaly klidným odchovance severočeského klubu Petra Přikryla, který působí jako náhradní gólman v Plzni.

„Pocházím z Litoměřic a znám se docela dobře s panem Tvrzníkem. Takže když jsem se dozvěděl, že Salfický jde do Karlových Varů, zavolal jsem mu, zda by měl zájem. No a o den později se ozval, že zájem má. Takže to tak dopadlo a já jsem hodně rád, že tu můžu být,“ popsala transfer nová posila Stadionu.

Jediný den od uskutečnění přestupu stihl uplynout a Petr Přikryl už stál v dresu Litoměřic mezi třemi tyčemi. V zápase patnáctého kola zavítala družina trenérské dvojice Setikovský – Tvrzník na led druhé Olomouce, kde ale díky výborně chytajícímu gólmanovi Hanáků nevstřelila ani branku. „Největší rozdíl byl v tom, že Olomouc dala dvě branky a my žádný. Nevyužili jsme přesilovky. Nicméně jsme nehráli tak špatně dozadu. Odehráli jsme celkem dobré utkání, ale je to i o štěstí, aby to tam spadlo,“ vyčetl příčinu neúspěchu.

„Brankář Olomouce chytal výborně. Je to mladý kluk, přeju mu to,“ pochválil svého protivníka z druhé strany kluziště. „Byli bychom rádi za jakýkoli bodový zisk, ale to by byl spíše zázrak. Ale nic se neděje, jedeme dál,“ neřešil po zápase Přikryl.

Hanákům se v letošní sezóně nadmíru daří. Po čtrnácti odehraných kolech měli Kohouti na svém kontě osmadvacet bodů, které je řadily na druhou pozici za lídra z Ústí.

„Olomouc má výborné mužstvo, je velice dobře složené. Určitě budou hrát celou sezónu nahoře. Hrají velice dobře takticky. Samozřejmě musí proměňovat šance. Chytal jsem proti nim dvakrát a vždy jim to moc nešlo, ale časem, jakmile se rozstřílí a bude hrát Jiří Dopita, budou velice nebezpečné mužstvo.“

Třiatřicetiletý gólman, jenž má smlouvu v extraligové Plzni, letos nastoupil již k šesti zápasům první ligy. V září oblékal Přikryl dres píseckého Komtermu, kde však na konci měsíce skončil. Od té doby se brankáři, jenž si během své bohaté kariéry vyzkoušel hrát za Spartu, Znojmo či Boleslav, v žádném zápase neobjevil.

Na příležitost ukázat své schopnosti naplno tak musel Přikryl počkat až na dvaadvacátého října. „Přišel jsem sem, abych byl v bráně a abych se rozchytal. Je to paráda,“ pochvaloval si. „Na zápas jsem se moc těšil. Myslím si, že to nebylo zase tak špatné. Klukům jsem snad trochu pomohl, i když se nakonec prohrálo,“ uzavřela litoměřická jednička.