31. 8. 2010 | Jan Luňáček

Důležitá budou poslední dvě přípravná utkání, konstatuje trenér Jindřich Setikovský

V dnešním úterním přípravném klání proti týmu z nedalekých Drážďan vybojovali opět litoměřičtí hokejisté vítězství, když ale museli obracet zápas po dvou brankovém vedení "Ledových lvů". V týmu hostí se objevili také hráči z Kanady a z Finska a nebyli soupeřem vůbec lehkým. Velice zajímavé bude určitě utkání, které se bude hrát na ledě soupeře v Drážďanech. Dnešní zápas hodnotí jeden z trenérské dvojice - Jindřich Setikovský.

Pane trenére, můžete zhodnotit dnešní zápas proti soupeři z Drážďan?

Myslím si, že je to dnes cenné vítězství. Drážďany hrály i s českými extraligovými celky vyrovnaná utkání. V první třetině jsme byli určitě lepší, ale měli jsme tam hluchá místa, kdy jsme nechávali před naší brankou dost volného prostoru. Druhá desetiminutovka byla katastrofální. Hráli jsme úplně něco jiného, než jsme chtěli, a vůbec jsme si nenahráli. Ale když se podívám na zápas jako celek, tak si myslím, že jsme byli hokejovější a soupeře jsme i podle statistik přestříleli. Otázkou zůstává s jakou sestavou sem dnes Drážďany přijely. Mají tady jen tři pětky, možná trenéři nechali i někoho doma. V týmu mají ale dva hráče z Kanady a z Finska a ti dnes hráli. Velice dobře zachytal jejich finský brankář.

Takže jste dnes s výkonem spokojeni?

Úplně spokojeni nejsme. Byla tam spousta chyb, především před naší brankou jsme často nechávali volné jejich hráče. Velice dobře sehráli přesilovku a nám dlouho trvalo, než jsme jejich přesilovky prohlédli. Ale podařilo se nám otočit zápas a je dobře, že tým poznal, že se dá i s tímto soupeřem nakonec vyhrát.

Měli jste v dnešním zápase v úmyslu zkusit si zahrát nějakou herní variantu?

Ano, to jsme měli. Chtěli jsme hrát zodpovědně zezadu. Napadali jsme v útoku pouze jedním hráčem a chtěli jsme hrát bez chyb. To nám, si myslím, i vycházelo, protože obdržené góly jsme dostali při hře kolem naší branky a to nemělo se systémem nic společeného. Nebyli jsme pouze schopni podržet hráče soupeře kolem naší branky. Jinak nám nikdo neodjel a dokázali jsme si i s jedním bránícím hráčem vytvořit tlak. Takto bychom asi měli doma hrát i se soupeři v 1. lize. Například s Chomutovem nebo s Ústím nemůžeme hrát otevřený hokej. Okénka v obraně kolem naší branky jsou spíše osobní věc obránců při hře jeden na jednoho. Myslím si, že branky byly zbytečné, protože jsme v první třetině byli určitě lepší než soupeř.

Už máte nějakou představu o sestavě?

Máme. První dvě lajny jsou už určené. Počítáme v nich s Doležalem a s Martinem Tvrzníkem, který je dnes na zkouškách v Praze. Tyhle dvě lajny už asi měnit nebudeme. Ještě také záleží na tom, jak se situace vyvine v Ústí a v pražské Slávii. Takže situace je ještě otevřená. Zatím máme připravené dvě lajny. Nebudu říkat, zda jsou první, nebo druhá.

Takže otázka o hotové sestavě na 1. ligu je ještě zbytečná?

Ano, je zbytečná. Pro nás budou klíčová poslední dvě přípravná utkání, která budeme hrát doma s Benátkami a s Kadaní. Tam už bychom chtěli hrát s týmem, který bude připraven na ligové zápasy. Ještě záleží na Ústí a Slávii.