13. 2. 2009 | Alexandr Stys

Do Prahy za Kobrou

V dalším utkání 2. hokejové ligy vyjíždějí hokejisté litoměřického Stadionu k pražské Kobře. V minulém vzájemném zápase, který se hrál v Litoměřicích, zvítězil domácí celek hubeným vítězstvím 1:0. V minulém kole odehrála obě mužstva velice rozdílná utkání, zatím co Litoměřičtí si s chutí zastříleli v regionálním derby proti Roudnici nad Labem a zvítězili vysoko 10:4, Kobra Praha prohrála na ledě Benešova 6:2. Duel těchto dvou celků můžete zítra 14. 2. sledovat v on-line přenosu.

Jíž zmíněné derby s Roudnicí nad Labem přilákalo zimní stadion do Lovosic skoro tisícovku fanoušků. Domácí, kteří už nastoupili s novou posilou Milanem Antošem, dokázali soupeře značně přehrát a nastřílet deset gólů. Nová posila se hned uvedla dvěma góly a jednou asistencí. Lepší mušku však měl domácí kapitán Vlastimil Patzenhauer, který vstřelil hned čtyři branky a na jednu přihrál. Ale nejenom útočníci sbírali body. Litoměřický zadák Michal Jakl se blýskl hned pěti skvělými přihrávkami. Domácí hráli s přehledem a duševním klidem a zaslouženě zvítězili.

Pražská Kobra, která se pohybuje na samotném dně druholigové tabulky, však má jiné starosti. Týmu hrozí sestup. Do mužstva přišli noví kvalitní hráči, aby posilnili současný kádr. V posledních dvou zápasech soupeř venku dvakrát prohrál. Nejprve Pražané nestačili na Sokolov, poté na již zmíněný Benešov.

Utkání začíná 14. 2. od 18:00 na Zimním stadionu Kobry Praha.