18. 8. 2014 | Miroslav Kejmar

Do Litoměřic zavítají Benátky

V úterý 19. srpna 2014 přijedou na odvetný přátelský zápas Benátky nad Jizerou. S tímto týmem se Stadion utkal před nedávnem a zvítězil o jedinou branku, kterou zařídil v sedmapadesáté minutě Jiří Rys. Litoměřice si díky tomuto skalpu připsaly třetí vítězství v řadě. Kališníci se tedy budou snažit rozšířit vítěznou "šňůru" na čtyři utkání, což by jim určitě velice pomohlo po psychické stránce před dlouhou a nevyzpytatelnou sezónou. Utkání začíná od 18 hodin v Kalich Aréně a nebo na internetovém portálu www.onlajny.com.

První utkání zvládl lépe Stadion

V první třetině byly lepším týmem Benátky, ale jelikož neproměňovaly množství šancí, tak přišel náležitý trest v podobě první branky utkání, kterou si připsal obránce Dominik Bílek. Benátští následně dostali výhodu jednoho hráče v poli, ale místo toho aby si vypracovali možnost na srovnání skóre, tak Litoměřice odskočily na rozdíl dvou branek. Znovu v kolonce "autor branky" stálo jméno Dominik Bílek, který se osamocený dostal až před Vaněčka, kterého si zkušeně roztáhl a zasunul kotouč mezi nohy. Po této brance se znovu dostali ke slovu benátští útočníci, jenže velikánský problém jim dělal výborně chytající Přikryl. Na začátku třetí třetiny se domácí hokejisté konečně dočkali. Ke kotouči se dostal Miroslav Pokorný a tvrdou ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Benátky tato branka nakopla k vyšším obrátkám a za dvě minuty bylo vyrovnáno. Miškovský přesně našel Lukáše Vařechu, který nekompromisní střelou do šibenice nedal Přikrylovi šanci. Avšak poslední slovo měli hráči Stadionu Litoměřice. Při dvojnásobné početní výhodě vyslal Jiří Rys střílenou přihrávku, která se lehce otřela o bránícího Pabišku a kotouč skončil za Vaněčkem.

Benátky mají vyrovnanou bilanci výher a porážek

V posledním utkání se severočeši střetli s Havlíčkovým Brodem. Za Benátky nastoupili dva novicové. Jedním z nich byl benátský odchovanec Vojtěch Havlas a druhým byl Jan Ordoš, který si hned připsal svůj premiérový gól. Utkání nakonec vyhrály Benátky 3:1, ale i sám trenér Pešán uznal, že kvalita zápasu nebyla ideální. Připisoval to faktu, že oba týmy den před tímto zápase hráli a nebylo tedy moc času na regeneraci.