17. 8. 2016 | Barbora Koťová

Do Litoměřic zavítá královehradecký Mountfield. Začátek již v 17:30.

Ve čtvrtek 18.8. přijede do litoměřické Kalich Areny Mountfield Hradec Králové, který je již druhým rokem partnerským klubem Stadionu. Litoměřice mají na svém kontě po výhře v Benátkách již čtvrté vítězství v řadě, Mountfield však v žádném z přípravných zápasů ještě neprohrál. V dresu Hradce se předešlých utkáních představili i Petr Beránek, Lukáš Nedvídek nebo Ondřej Kopta, kteří v minulé sezóně pravidelně nastupovali za Stadion. Poradí si hokejisté Litoměřic i s extraligovým klubem? Utkání začíná v 17:30.

Změny v kádru Mounfieldu

V letošní sezóně proběhlo v kádru Mountfieldu mnoho změn. Na postu brankářů tým opustily hned dvě opory. Prvním hráčem je zkušený gólman Adam Svoboda a druhým Tomáš Král, který odešel do Chomutova. Jako posilu do brankoviště si Hradec zvolil rodáka ze slovenské Skalice Patrika Rybára, který minulou sezónu odchytal ve slovenské extralize v dresu Piešťan.

Velkou ztrátou mezi beky je Jiří Vašíček, který odešel do Košic. Do Hradceale přichází hned dvě posily z Pardubic. Slovinský obránce Blaž Gregorc, který již tři roky působí v Tipsport extralize a slovenský zadák Martin Štajnoch, který v předešlých sezónách nastupoval i za Slovan Bratislava. Dalšími posilami hradecké obrany jsou Martin Bača ze Znojma a Jindřich Barák ze Skalice.

V dresu Hradce se letos nepředstaví několik útočníků. Brian Ihnacak přestoupil do pražské Sparty, Jaroslav Kudrna ukončil kariéru, Antonín Honejsek odešel do Zlína a Lukáš Vantuch do Liberce. Tomáš Mertl odešel do chorvatského Záhřebu. Otázkou zůstává Adam Courchaine, který se nedostavil na první trénink, protože o něj prý neměl klub zájem a jednali s ním nekonkrétně. I přestože má v Hradci podepsanou dvouletou smlouvu není jeho působení jisté a stále probíhají jednání. Z Boleslavi do Hradce přichází posílit řady forvardů Richard Jarůšek, který v minulé sezóně nastoupil i za národní hokejový tým. Poslední zatím známou posilou mezi útočníky je lotyšský hráč Andris Džerinš, který minulý rok hrál za Dinamo Riga.

Aktuální soupiska Hradce

Brankáři: Ondřej Kacetl, Jaroslav Pavelka, Patrik Rybár, František Veselý

Obránci: Martin Bača, Jindřich Barák, Zdeněk Čáp, Stanislav Dietz, Peter Frühauf, Blaž Gregocr, Štěpán Havránek, Filip Hronek, René Piegl, Karel Pilař, Martin Pláněk, Karel Plášil, Martin Štajnoch, René Vydarený

Útočníci: Jaroslav Bednář, Petr Beránek, Tomáš Bulík, Adam Courchaine, Rudolf Červený, Rastislav Dej, Andris Džerinš, Richard Jarůšek, Tomáš Knotek, Bedřich Köhler, Ondřej Kopta, Aleš Krátoška, Roman Kukumberg, Patrik Miškář, Lukáš Nedvídek, Radovan Pavlík, Radek Pilař, Jiří Šimánek

Čtvrtá výhra v přípravě

Ve čtvrtém přípravném zápasu vyzval Hradec na domácím ledě olomouckou Moru, kterou porazil v základní hrací době 4:3.

Úvodní dějství začalo lépe pro domácí, ve druhé minutě kapitán Rudolf Červený proměnil šanci v samostatném úniku a Mountfield vedl 1:0. V páté minutě hradečtí hráči využili chyby soupeře a ve vlastním oslabení skóroval Rastislav Dej. Dalším gól za záda olomouckého brankáře vstřelil Stanislav Dietz, který se prosadil přesnou střelou z levého kruhu. Do konce třetiny zbývalo jen pár minut, když přišel první olomoucký gól, o který se zasloužil Tomáš Mikúš. První třetina tak skončila 3:1.

Druhá perioda přinesla podobný hokej jako ta předchozí. Šance byly na obou stranách. Skóre seale měnilo až v desáté minutě druhé třetiny. Marek Laš dorážkou snížil na rozdíl jedné branky. O pár minut později přišla další velká šance pro Moru v podobě trestného střílení, které ovšem Jan Knotek neproměnil a tak byl stav po druhé třetině 3:2.

Třetí třetina přinesla mnoho vyloučení. První přesilovku Olomouc nevyužila, avšak druhá přesilová hra přinesla své ovoce, když se za záda Patrika Rybára trefil Jan Eberle, který tímto gólem vyrovnal na stav 3:3. V posledních dvou minutách hry ale přišlo rozhodnutí ze strany domácích. Tomáš Knotek za asistence Rastislava Deje skóroval v dvojnásobném oslabení a Mountfield tak vyhrál 4:3.

Sestava Mountfieldu v posledním zápasu: Rybár (Kacetl) – Dietz, Pláněk, Bača, Štajnoch, Plášil, Barák – Červený, Šimánek, Köhler – Dej, T. Knotek, Pavlík – Kopta, Nedvídek, Beránek – Hnik