29. 11. 2011 | Alexandr Stys

Do Litoměřic opět přijede Olomouc

Ve středu 30.11 Litoměřice přivítají na svém ledě tým z Olomouce. V této sezóně už to bude třetí vzájemné střetnutí. V tom prvním vyhrály Litoměřice 2:1 a v odvetě zvítězili Kohouti 2:0. V tabulce oba celky dělí 7 příček, ale předchozí utkání byla nesmírně vyrovnaná. Zápas začíná od 18:00 v Kalich Areně. Pro ty, kteří nemohou dorazit přímo na stadion bude připraven podrobný on-line přenos.

V prvním vzájemném utkání, které se hrálo v Kalich Areně zvítězil Stadion v prodloužení 2:1 díky trefě Ladislava Slížka a hosté odjeli domu pouze s bodem, což určitě nečekali. V odvetě Kohouti už hráli lepé a dokázali vyhrát na domácím ledě 2:0. Litoměřice dlouho hledaly recept, jak překonat výborně chytajícího Kašíka, to se jim však nepovedlo.

V minulém kole Olomouc na domácím ledě porazila Kadaň 3:2. Kohouti se ale dlouho trápili s papírově slabším týmem a dokonce prohrávali 0:2. Podařilo se jim však vyrovnat a dokonce vstřelit vítěznou branku v čase 59:59. Naopak Litoměřice sehrály celkem odlišný zápas na ledě Hradce Králové. Domácí tým s pohodou a přehledem vyhrál vysokým rozdílem 5:1 a Stadion odjel s prázdnou. Díky prohře se tak Severočeši propadli tabulkou o dvě příčky za Beroun a Šumperk.

Utkání přinese také souboj kvalitních brankářů.V brance domácích bude opět chytat Petr Přikryl, který má zatím úspěšnost zákroků přes 92% a v brance Kohoutů se představí Olomoucký talent Libor Kašík , který ve 13 odchytaných zápasech má úspěšnost zákroků přes 96%!

Nejproduktivnější trojice hráčů HC Olomouc:

Radim Kucharczyk : 11G + 11A

Petr Haluza: 13G + 7A

Jiří Dopita: 7G + 11A

Sestava Kohoutů v minulém utkání:

Kašík – Lhotský, Staněk, Bartoň, Ondrušek, Janáček, Mikel (C), Nedbálek, Kotvan – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Pšurný, Ministr, Kolouch – Marosz, Herman, Haas.

Utkání se hraje ve středu 30.11 od 18:00 v litoměřické Kalich Areně. Pro ty, kteří nemohou na utkání dorazit bude připraven podrobný on-line přenos.