5. 2. 2016 | Vojtěch Martinek

Do Litoměřic míří Prostějov

Zatímco kališníci ve středu bojovali na ledě Benátek nad Jizerou, Jestřábi zápasili s poněkud jiným soupeřem - chřipkou. Hanáci byli kvůli vysoké marodce nuceni přesunout středeční souboj s Havířovem na 15. února a do Litoměřic v sobotu přijedou v oklestěné sestavě. Stadion si ale nemůže dovolit zítřejšího soupeře podcenit. Do konce základní části zbývá už pouze pět zápasů a jediné zaváhání by mohlo znamenat konec nadějí na přímý postup do čtvrtfinále. Zvládnou svěřenci Miloše Říhy důležitý boj proti Prostějovu? Úvodní vhazování je na programu v 17:00.

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov

Údaje před
48. kolem

Porovnání
po 1. - 47. kole
15-8-5-19
celková bilance
19-2-10-15
9.
postavení v tabulce
6.
získané body
počet vstřelených branek
počet obdržených branek
Jaroslav Kalla (10+26) - 36 b.
nejproduktivnější hráč
Michal Dragoun (11+21) - 32 b.
Zdeněk Doležal - 16 gólů

• Třebíč - Prostějov 1:2
  • Prostějov - Most 2:1
  • Jihlava - Prostějov 3:1

Po nepovedeném začátku sezóny, během kterého se prostějovští na krátkou dobu ocitli až na předposledním políčku tabulky, se svěřenci Kamila Přecechtěla postupně probojovali až na šesté místo. Na deváté kališníky mají celkem pět bodů k dobru. V posledních deseti ligových kláních slavili Hanáci tříbodové vítězství celkem čtyřikrát a bez bodu opouštěli ledovou plochu třikrát. Všechny ostatní střety prostějovští prohráli buď v nastaveném čase či v dovednostních soutěžích. Jestřábi letos rozhodně nemohou být pyšní na jejich hru v početní výhodě -- zatímco Litoměřice s úspěšností okolo 18 procent okupují třetí příčku v lize, prostějovští využili o celé čtyři procenta méně. Horší přesilovku má už pouze Most.

Komu se daří?

S dvaatřiceti body (11+21) ve dvaatřiceti zápasech je nejproduktivnějším hráčem Prostějova forvard Michal Dragoun. Dragoun se ale zabydlel v sestavě pražské Sparty a za poslední měsíc má na kontě pouze jeden start ve WSM Lize. Nad jeho příjezdem do Litoměřic tak visí otazník. Druhý nejúspěšnější Jestřáb, Matouš Venkrbec (15+15), ale dorazí určitě. Spolu s ním by měli do města kalicha přicestovat i Jakub Illéš (10+6) a Lukáš Krejčík (8+6). Podle informací z prostějovských webových stránek zároveň můžeme vyloučit účast Lukáše Luňáka (6+13).

V tváří tvář: porovnání brankářů

Jaroslav Pavelka
Luboš Horčička

vs.

počet odehraných zápasů
celkem střel proti
počet obdržených branek
průměr obdržených branek
úspěšnost zákroků

Poslední zápasy obou týmů

HC Benátky nad Jizerou - HC Stadion Litoměřice 3:2 po sn.
Sestava Litoměřic:
Pavelka (Michajlov) – Toman, Bílek, Mikliš, Pavlas, Jebavý, Šulc, Bažant, Piegl – Švagrovský, Doležal, Kalla – Beránek, Nedvídek, Horna – Přeučil, Berger, Kopta – Krátoška, Valášek, Brandejský.

HC Dukla Jihlava - LHK Jestřábi Prostějov 3:1
Sestava Prostějova:
Horčička (Neužil) – Vokurka, Drtina, Rudl, Mojžíš, Protivný, Husák, Kaluža – Venkrbec, Cetkovský, Luňák – Čuřík, Moskal, Novák – Krejčík, Illéš, Šlahař – Augustin.