2. 9. 2014 | Jan Luňáček

Dnes jsem byl s výkonem spokojený, hodnotí utkání trenér Jiří Doležal

Poslední přípravné utkání odehrál tým mužů Stadionu proti regionálnímu soupeři z Mostu. Na soupisce hostů se objevila zajímavá hokejová jména, přesto nedal domácí tým soupeři žádnou šanci a brankář Tomáš Král vychytal tolik ceněnou nulu. Za to brankář soupeře lovil puk ze své branky celkem čtyřikrát. Povedený zápas zhodnotil jeden z domácích trenérů Jiří Doležal.

Pane trenére, můžete zhodnotit dnešní poslední přípravné utkání proti soupeři z Mostu?

Samozřejmě jsme dnes spokojení, ale najdou se ve hře určité věci, které musíme vypilovat. Dnes jsme si vyzkoušeli hrát něco jiného, než jsme hráli v předešlých zápasech, a ono to fungovalo. Jsem proto rád, i kluci si to pochvalovali, takže z našeho pohledu vládne dnes spokojenost. I když ve druhé třetině jsme měli dvě zbytečná vyloučení a vymstilo se nám to nastřelenými hráči, kteří teď mají menší zdravotní problémy.

V týmu soupeře se objevila zajímavá hokejová jména jako například Charousek, Divíšek, Alinč. Neměli jste ze soupeře trochu respekt?

Když jsme si četli před utkání sestavu soupeře, tak tam trochu respekt byl. Otázka je ta, jak dlouho hráči trénují nebo jak dlouho jsou v týmu. Ale v naší soutěži bude mít každý tým zvučná jména, která v historii našeho hokeje něco znamenají.

Dnešní sestava Stadionu byla na kolik procent totožná s tou, která začne prvoligovou sezonu?

Já si myslím, že tak na devadesát pět procent. Na Spartě byla nějaká zranění, jako například Míra Forman, takže je možné, že se přijede rozehrát do Litoměřic. A problémy měli i jiní hráči. Dost možná dostanou šanci začít sezonu u nás. Já ale teď nevím, na kolik ta zranění ještě jsou a zda již třeba v Praze netrénují.

První mistrovské utkání je už příští pondělí. Na co se nyní zaměříte v přípravě?

Dostali jsme DVD z utkání Prostějova s Pardubicemi, tak se na ně podíváme a podle toho se budeme chtít připravit na naše první utkání v nové sezoně. Dnes jsem nad tím ještě nepřemýšlel, ale zítra na tom začneme pracovat.

Vyskytly se na konci přípravy ještě nějaké problémy?

Dnes nedohrál Adam Chlapík, protože měl z tréninku nastřelený kotník. To je asi jediné, co nás nyní trápí.

Děkujeme za rozhovor.