17. 9. 2017 | Jan Luňáček

Díky spoluhráčům se mi dnes dařilo, konstatoval Matěj Chalupa

Jedním z dvougólových střelců proti týmu SK Kadaň se stal v dalším kole WSM ligy mladý útočník plzeňských Indiánů Matěj Chalupa. Hráč s číslem 71 na dresu s kalichem na prsou po celé utkání zaměstnával obranu a strážce svatyně soupeře a měl velký podíl na zisku důležitých tří bodů do tabulky. Matěj je se třemi zásahy momentálně nejlepším střelcem týmu.

Matěji, mohl byste nám zhodnotit dnešní utkání?

Myslím si, že jsme začali špatně. Soupeř nás na začátku zápasu přebruslil, ale nám se podařilo brzo vstřelit branku. Do poloviny zápasu to bylo vyrovnané, ale pak jsem získali brankový náskok a zápas dotáhli do vítězného konce. Bylo to také tím, že jsme od poloviny utkání začali hrát naši hru, kterou jsme chtěli. Ve třetí třetině jsme trochu zazmatkovali, kdy jsme se nechali vylučovat, ale nakonec vše dobře dopadlo.

Vám se ale dnes docela dařilo. Je to pravda?

To ano. Podařilo se mi vstřelit dvě branky, ale zásluhu na tom mají také moji spoluhráči z útoku. Ale jsem moc rád, že se mi dnes zadařilo.

Vy jste se objevil v Litoměřicích teprve nedávno. Je to tak?

Já jsem v Litoměřicích teprve od předminulého čtvrtku. Přijel jsem dopoledne na trénink a v sobotu jsem odehrál svůj první zápas proti Českým Budějovicím. Sehraný se spoluhráči moc nejsem, ale v útoku hraji se spoluhráčem z Plzně, Matyášem Kantnerem a sedlo mě to dnes i s Filipem Heltem, takže je to pro mě jednoduší.

Vy jste absolvoval letní přípravu v Plzni?

Ano. Ale v pondělí předminulého týdne jsem přišel na trénink a trenéři mi řekli, že půjdu do Litoměřic na měsíční hostování. Co bude dál, to se teprve uvidí.

A v Litoměřicích se vám líbí?

To ano. Je tu perfektní zázemí a jsem zatím spokojen. V Litoměřicích jsem už před tím párkrát byl, když jsem hrál v mladším dorostu za Roudnici nad Labem.

Jste tu se spoluhráči z Plzně. Znal jste i před svým příchodem do Litoměřic někoho z týmu?

To ano. Ze širšího kádru reprezentace znám Filipa Helta a kluky ze Sparty.

Jak berete své působení zde v Litoměřicích?

Jako dobrou přípravu k tomu, abych se vyhrál. Mezi muži v Plzni zatím tolik prostoru ke hře nedostávám a tady to bude určitě jiné. Hraji zde i přesilovky a naskakuji pravidelně do útoku při hře v plném počtu. Hraji s Matyášem Kantnerem a u nás v útoku si spoluhráči stále mění. Hrál s námi i Petr Kodýtek, který se vrátil do Plzně do A týmu. Dnes nám to klapalo s Filipem Heltem a bylo to super.

Jak byste zhodnotil ty předchozí zápasy, které jste v Litoměřicích odehrál?

Proti Budějovicím jsem byl překvapen, jak se nám s nimi dařilo držet krok. Vlastně nás přehráli až v posledních deseti minutách, kdy se projevila jejich zkušenost. V Prostějově jsme byli lepší tým a dnes to bylo poměrně vyrovnané. Výsledek tomu možná neodpovídá, ale soupeř nehrál špatně.