25. 2. 2015 | Miroslav Kejmar

Derby je tady! Do Litoměřic přijede Slovan

Dva zápasy zbývají do konce nadstavbové části a oba týmy mají zajištěný postup do play off. Z toho by se mohlo zdát, že zápas nebude mít ten správný náboj a o nic nepůjde, ale opak je pravdou. Přeci jen je to derby a oba celky si budou chtít zvýšit sebevědomí před vyřazovacími boji. Utkání začíná nezvykle v pátek v 16:45.

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Stadion Litoměřice

Údaje před
19. zápasem nadstavby

Porovnání
po 18 kolech
13-1-2-2
celková bilance
8-2-1-7
1.
postavení v tabulce
3.
skóre
získané body
průměr vstřelených branek
průměr obdržených branek

5:4 na body pro Stadion

Utkání s Ústím vždy slibují parádní hokej, který nepostrádá náboj. Slovan podává stabilní výkony po celou sezónu, což jim zajišťuje první místo v tabulce. I přesto mají Litoměřice s Ústím pozitivní bilanci. Dvakrát vyhrály z čehož jednou na samostatné nájezdy, ale také jednou padly. Slovan táhne s pětačtyřiceti body centr prvního útoku Ondřej Kopta, který se jako jediný z týmu přehoupl přes čtyřicetibodovou hranici. Čeká nás tedy zápas, který určitě nebude nudný a mohl by napovědět, jaké bude složení první trojky ve skupině O postup.

18. kolo z pohledu obou celků

• Karlovy Vary B - Litoměřice 4:0 (2:0, 2:0, 0_0)
    Branky a nahrávky: 1. Krejsa (Klíma), 5. Csamango (J.Novák, Truhlář), 22. Pfister (J.Novák, Klíma), 36. Juránek (Pfister)
    Sestava Litoměřic: Lukeš – Málek, Winnerlich, Brandejský, Šikner, Melichar, Zedek, Spišak – Krátký, Zajan, Ransdorf – Popek, Neruda, Kratochvíl – Chmel, Kauschitz, Minka.
  • Písek - Ústí 4:5 (1:3, 0:1, 3:1)
    Branky a nahrávky: 5. Volf (Šmíd), 48. Volf (Frühauf), 49. Volf, 50. Duchoň (Koutenský) - 2. Strnad (Loukota), 5. Amirov, 13. Macek (Řídel, Navarra), 30. Řídel (Navarra), 58. Kopta (Strnad).
    Sestava Ústí: Kosina - Klement, Koval, Řídel, Navarra, Macek, Kašek, Trončinský , Strnad, Jindřich, Zdvořáček, Amirov, Drha, Loukota, Kopta, Piewak.