31. 8. 2011 | Jakub Šperk

Další příprava se uskuteční v Benátkách nad Jizerou

V dalším přátelském utkání se střetne Stadion s Benátkami nad Jizerou. Ty ve svém posledním přípravném zápase zaskočili Mladou Boleslav a budou jistě nabuzení k dalšímu zápasu. Utkání začíná ve čtvrtek 1.9. v 18:00 a bude připraven i on-line přenos.

Tým HC Benátky nad Jizerou si do přípravy vybrali převážně prvoligové týmy. Vyjímkou je pouze extraligová Mladá Boleslav a Litvínov, s kterým zápas teprve sehrají. Benátky nerozehráli přípravu vůbec špatně. Po domácí výhře nad Hradcem Králové 2:1 zajeli do Ústí nad Labem, kde dokázali vybojovat remízu 4:4. V následujícím zápase v Berouně urvali další těsné vítěztví 1:0. K dalšímu zápasu zajeli do Kadaně, kterou přehráli jasně 5:1. Pak nastala horší část přípravy, kde nejprve na domácím ledě prohráli odvetu s Ústí nad Labem 1:4, v extraligové Mladé Boleslavi podlehly 3:6 a v další odvetě na domácím ledě prohrály s Berounem opačným výsledkem 0:1. Sérii 3 proher utla až odvetná výhra v Benátkách proti Mladé Boleslavi, ač ta přijela bez jedné pětky, kterou jasně benátečtí jasně přehráli a zvítězili 3:1.

Litoměřice si po dvou prohrách v řadě s Pískem 2:3 a Kadaní vysoko 0:5 připsali 5. výhru v odvetném derby na stadionu soupeře v Mostě. V zápase 1. třetinu dominovali hosté, ale v 2. třetině ztratili skvěle rozehraný zápas a z přívětivého stavu 3:1 rázem prohrávali 3:4. Ovšem ještě do konce třetiny dokázali vyrovnat a v závěrečné třetině se vrátili do své hry. Ovšem z mnoha šancí branku nevstřelili a tak se kluby dohodly na samostatných nájezdech. V nich byli úspěšnější kališníci a po 2 parádních fintách, nejprve Slížka a následně vítězného nájezdu Šinágla, si odvezli z Mostu výhru 5:4 po samostatných nájezdech.

Bodování Benátek nad Jizerou jasně ovládl veterán Lukáš Král, který letos do Benátek přestoupil z Chrudimi. Za 6 zápasů získal skvělou bilanci 3+4. Na straně Stadionu ještě stále nikdo nepřekonal vůdce bodování kapitána Slížka, který si z minulého zápasu zlepšil bilanci na 3+5 za 7 zápasů.

V posledním zápase s Mostem trápila trenéry Tvrzníka se Setíkovským především obrana a její sehranost s útokem. Jestli už našli na tento problém řešení se dozvíme ve čtvrtek 1.9. v 18:00 na Zimním Stadionu města Benátky nad Jizerou a pro zájemce bude opět připraven tradiční on-line přenos.