2. 3. 2014 | Alexandr Stys

Čtvrtfinálová série se stěhuje zpátky do Olomouce

Litoměřice v domácích zápasech pořádně zabraly a dokázaly vybojovat s Kohouty dvě důležité výhry, čímž srovnaly stav čtvrtfinálové série na 2:2. Olomouc Kališníci dvakrát porazili až po samostatných nájezdech, kdy se jako jediní dokázali prosadit domácí střelci. Ani jeden z hostujících hráčů nedokázal v nájezdové loterii vyzrát na litoměřického brankáře Krále. Teď ovšem na Stadion čeká velmi těžké utkání, Kohouti na domácím ledě hrají velmi dobře a pro Severočechy bude nejdůležitější vyhnout se častým vylučováním. Páté čtvrtfinálové utkání je na programu v neděli 2. března od 17:00.

Kališníci srovnali stav série na 2:2

Zápasy čtvrtfinálové série

• Olomouc - Litoměřice 4:1
  • Olomouc - Litoměřice 7:1
  • Litoměřice - Olomouc 3:2sn
  • Litoměřice - Olomouc 4:3sn

Obě mužstva zatím potvrdila, že na domácím ledě neprohrávají. Litoměřice sice dvakrát vyhrály až po samostatných nájezdech, ale v obou zápasech hrály zcela jinak než v předchozím dvojutkání na ledě Kohoutů. Ve druhém utkání dokonce byly lepším týmem a svého soupeře přestřílely vysokým rozdílem 40:23. Kohouti po dvou „pohodlných“ vítězstvích doma nepočítali s tím, že na severu Čech dvakrát klopýtnou. Teď ovšem budou mít opět výhodu domácího prostředí, tudíž cíl Hanáku je jasný, ujat se znova vedení v sérii.

Litoměřice vstupovaly do čtvrtfinálové série až ze sedmého místa, tudíž jako papírově slabší celek, ukázalo se však, že Kališníci se jen tak lehce nevzdávají ani po sedmigólové nadílce, kterou jim Kohouti nadělili ve druhém utkání. “Věděli jsme, že musíme hrát naší hru a bojovat. Ta soutěž je hodně vyrovnaná a Olomouc je silný soupeř, který chce hrát v lize vysoko. Ale tady v této soutěži může každý porazit každého „ prohlásil po druhém domácím utkání střelec vítězného nájezdu Martin Novák. Teď musí Stadion zabojovat na Hané a zkusit opět překvapit soupeře v jeho domácím prostředí.

Sestavy ze 4. čtvrtfinále

• HC Stadion Litoměřice – HC Olomouc 4:3sn (1:1, 2:2, 0:0 – 0:0)
    Branky a nahrávky: 3. Šulc (Chabada, Čermák), 29. Chlapík (Novák, Míka), 32. Hrbas (Chlapík, Hašek), rozh. náj. Novák – 9. Marosz (Bartoň, Knotek), 24. Ostřížek (Kucharczyk, Selingr), 38. Ostřížek (Selingr).
  • Sestava HC Litoměřice: Král – Humphries, Šulc, Hrbas, Míka, Drábek, Husák, Kolář, Žovinec – T. Doležal, Chabada, Čermák - Chlapík, Hašek, Novák - Budínský, Koudelka, Z. Doležal - Bahenský, Rubeš, Procházka. Sestava HC Olomouc: Vošvrda – Jaroměřský, Cartelli, Houdek, Ondrušek, Bartoň, Staněk, Kadela – Kucharczyk, Ostřížek, Selingr – Pekr, Kindl, Švaňhal – Marosz, Knotek, Herman – Diviš, Jergl, Lehečka.