1. 9. 2015 | Klub

Cílem bude přímý postup do play-off

Mužský tým v první šestce I. ligy, ještě kvalitnější výkony družstev v mládežnických kategoriích. To bude podle předsedy klubu Daniela Sadila cílem hokejistů HC Stadion Litoměřice v blížící se sezóně 2015 2016. Zdroj: http://litomericky.denik.cz/kultura_region/cilem-bude-postup-do-osmicky-20150828.html

Kategorie mládeže

V novém ročníku bude mít Stadion obsazeny všechny kategorie od přípravek až po juniory. „Je to tak. Stejně jako v loňském roce máme žákovskou ligu a v ligových soutěžích budou působit také mladší dorost, starší dorost a junioři," prozrazuje Daniel Sadil.

„Pomohla nám spolupráce s Roudnicí, mohli jsme zkvalitnit, rozšířit týmy a přineslo to potřebnou konkurenci. Věříme, že je to výhodné pro obě strany. Tréninky mají nyní vyšší úroveň. V průběhu srpna se uskutečnila soustředění prakticky všech kategorií a jak jsem se přesvědčil, tréninkové jednotky probíhaly velice dobře. Další krok ke zkvalitnění práce jsme udělali aktuálním příchodem Vladimíra Domina, který studuje s Danem Tvrzníkem trenérské áčko a měl zájem působit v naší organizaci. Měl by se zapojit v kategorii juniorů, vypomáhat i ve starším dorostu, ale hlavně se bude věnovat 2. až 4. třídě."

Loňskou sezónu mládežnických kategorií předseda Stadionu hodnotil jako vydařenou. Minimálně stejné výsledky očekává i tentokrát. „Já si myslím, že to bude ještě lepší. Hlavně v těch mladších kategoriích, v žákovské lize. I proto jsme vytvořili ten pakt s Roudnicí. Věříme, že se neprojeví jen kvantita, ale také kvalita. Jako vedení jsme udělali všechno proto, aby byl dostatek tréninků na suchu i na ledě. Co se týká mladšího dorostu, tak ten máme výborně početně obsazený a měl by odehrát úspěšnou sezónu. Starší dorost je na tom co se týče kvality velice dobře. U juniorů nás teď trochu tlačí bota, protože po té loňské euforii, kdy byl tým výborný a došel až do kvalifikace o extraligu, se extrémně hodně hráčů zapojilo do přípravy áčka. Teď se to bude trochu prosívat. Navíc vedeme jednání na Spartě. Pokud totiž my pustíme nějaké hráče tam, což se může stát, očekáváme také nějakou adekvátní náhradu," říká Sadil, kterého těší, že je o hokejisty Stadionu zájem i jinde.

„Pro nás, trenéry i pro rodiče je třeba odměnou, že v současně době máme dva mladší dorostence v Chomutově, tři další odešli do staršího dorostu Sparty, kde jsou na zkoušce i čtyři junioři. Už jsem několikrát zmiňoval, že pro nás je prioritou, aby si co nejvíc našich kluků zahrálo jednou za áčko v Litoměřicích, ale pokud budou mít kvalitu na vyšší soutěže, tak my nikomu bránit nebudeme. Máme to postavené tak, že když po nich tyhle týmy sáhnou, tak je pouštíme zcela zdarma, ale pokud by došli až tak daleko, že by je chtěla extraliga dospělých, tak už bychom se s těmi oddíly museli nějak finančně srovnat. Je to zároveň i ochrana pro ty kluky. Mají cestu zpět otevřenou, nemusí se pak vykupovat a řešit problémy, které by mohly vzniknout."

Tým mužů

Vysoké cíle má první mužstvo dospělých, které spolupracuje nově s Mountfieldem HK. V přípravě se mu ale výsledkově příliš nevede.

„Je to složité, takovou marodku nepamatuji. Kluci, co jsme udělali, jsou zranění. Třeba Pavlas je po operaci kolena, Krsteva bolí záda. Jako jsme ale měli v minulé sezóně dohodu se Spartou, tak podobnou máme nyní s Hradcem. Bavíme se tedy o nějakých osmi hráčích do základu plus brankář na každé utkání. Je to na papíře, ale jsou určité chvíle, kdy se to nedá naplnit. Vedení Hradce Králové se k nám chová výborně, udělali ten první krok a poslali nám z kádru osm hráčů, se kterými se počítá do prvních tří pětek. Bohužel byli buď zranění, nebo se zranili. Třeba v přáteláku v Mostě tak hráli ze sedmi jen dva. Intenzivně to řešíme. Je nám jasné, že sezóna za chvíli začíná a my jsme v podstatě nehráli ještě žádný zápas v sestavě, která by se mohla přiblížit té, se kterou počítáme do mistráků. Spojili jsme se s manažerem Hradce Alešem Kmoníčkem, který se k tomu postavil pozitivně. V první fázi chceme doplnit hráče z Mounfieldu, pokud by se to nějak nepovedlo, museli bychom se poohlédnout i jinde. Ty výsledky nejsou ideální, ale jak říká kolega Míra Tvrzník: Ať je třeba příprava naprd, ale v sezóně ať se dojde co nejdál. Každopádně cílem týmu bude dostat se do play off. Žádné předkolo, ale šestka. Chceme to odehrát zase lépe než loni. I když trochu obavy z toho úvodu mám, tým se buduje za pochodu z výše uvedených příčin. Nevíme, co to udělá. V tuhle dobu už jsme cvičili přesilovky, různé herní varianty, ze kterých jsme pak vycházeli. Teď to tak zatím není. Ale musíme věřit, že si to sedne."