29. 11. 2009 | Jan Luňáček

Bylo to fakt štěstí, že se to dnes takhle seběhlo, říká útočník Petr Horčička

Čarostřelcem pohřbívající roudnické naděje v okresních derby se stává útočník domácího Stadionu s kouzelným číslem 33 Petr Horčička. Lepší scénář si pro domácí fanoušky nemohl připravit. Dvakrát branka v poslední minutě a dvakrát vítězství. "Petře, schovej si tu šťastnou hokejku!" "Hrobníka" s kalichem na prsou jsme požádali o zhodnocení zápasu.

Můžeme tě požádat o zhodnocení dnešního derby proti týmu z Roudnice?

Zaplať pánbůh za to, že to takto dopadlo. Čekali jsme vítězství, ale zase to byl zápas jako ostatní v poslední době. Bylo to takové kostrbaté, takže jsme rádi, že jsme vyhráli. A ještě jakým způsobem. Náš výkon je stále dost upracovaný.

Jak říká trenér, v této skupině není lehkého soupeře, přesto ale fanoušci doufali, že dnes zvítězíte.

My jsme také doufali, to jsme museli. S body všichni počítali. Ale já bych řekl trošku něco k Roudnici. Oni jsou sice dole, ale teď měli dobré výsledky doma i venku a herně jdou nahoru. Sice jsou bodově dost odskočení směrem dolů, ale určitě se ještě zvednou. Tato skupina je opravdu hodně vyrovnaná.

Promítla se do vaší hry i ta zranění, která některé hráče potkala?

I to je možné. Dneska byla sestava trochu změněná, protože se nám nedařilo. Teď nás není na střídačce tolik, abychom mohli hrát na čtyři pětky, jak jsme soutěž začali. Věřím tomu, že co se rozpadla druhá pětka, tak se výkon zhoršil. Od té doby jsme dnes poprvé vyhráli. Ale já si taky ještě myslím, že v zápasech teď nejsme tak houževnatí, jako jsme byli dříve. Asi jsme trošku počítali s tím, že dobré výsledky budou snadné i dál. Trošku jsme narazili, ale já doufám, že se to teď zastaví a náš výkon půjde nahoru.

Teď k tvým dvěma vstřeleným brankám. Dvakrát v poslední minutě a dvakrát proti Roudnici. Je to normální?

To je náhoda. Dneska to ke mně přijelo, a tak jsem do toho praštil. Mám pocit, že to bylo ještě tečované, takže velké štěstí. Minule se to tak nějak seběhlo, prostě to vyšlo tak, jak jsem chtěl. Ta střela se mi povedla.

Nebude z tebe mít příště soupeř z Roudnice nějaký komplex?

Tak to nevím, ale dnes mi jeden z jejich hráčů po zápase říkal, že je vždycky pohřbím. Uvidíme, co bude příště. Jinak si myslím, že pro diváky je takovýhle výsledek napínavější, než kdybychom vyhráli třeba 7:2. Bylo to fakt štěstí, že se to dnes tak seběhlo.

Byl zápas na ledě vyhecovaný? Poměr vyloučených 2 - 11 tomu trochu napovídá.

Já si myslím, že Roudnice mohla být vylučována ještě více. Například na Láďu Slížka při naší přesilovce byl jasný faul. Poměr vyloučených jsem nesledoval, takhle to vypadá hrozivě, ale myslím si, že to je spravedlivé. Rozhodčího bych dnes nepochválil, i když jsme vyhráli.

Děkuji za rozhovor.