29. 4. 2010 | Jan Luňáček

Budu rád vzpomínat na výbornou partu lidí, říká obránce Stadionu Tomáš Hillmich

Hokej a vysokoškolská studia. Dvě časově náročné disciplíny. I v týmu litoměřického Stadionu jsou tací, kteří se s tím museli nebo musí vyrovnat. Jedním z nich je urostlý obránce s číslem 4 - Tomáš Hillmich. Tomáš podával po celou sezonu vyrovnané výkony, které gradovaly v nejdůležitějších zápasech sezony. Jako vysokoškolák byl vloni také v nominaci na Zimní světovou univerziádu, která se konala v Číně. Hokeje si užil v této sezoně dost. Teď ho místo dřiny na ledě čeká psychické vypětí nad učebnicemi. Tomáši, držíme ve studiu palce.

Tomáši, kam bys zařadil ve své hokejové kariéře letošní úspěch Stadionu, na kterém ses také velkou měrou podílel?

Ve své dosavadní kariéře jsem úspěchů příliš neposbíral. Největší byl asi postup do juniorské extraligy ještě v Ústí nad Labem. Letošní postup do první ligy bych postavil určitě na stupínek nejvyšší, bylo to něco neuvěřitelného...

Na týmu bylo v průběhu sezony vidět, jak se herně zvedá. Měl jsi také takový pocit?

V průběhu sezony k nám přišlo pár výborných hráčů. Síla našeho mužstva spočívala hlavně ve vyrovnanosti celého týmu. I z mého osobního pohledu tam určitě nějaký pokrok byl znát.

Jaké bylo tvé nejpovedenější utkání? Byly to zápasy, ve kterých jsi vstřelil branky?

Těžko říct, které utkání se mi nejvíce povedlo, nebo nepovedlo. Jako povedené utkání beru to, ve kterém vyhrajeme. Když dám v zápase gól a tým nakonec prohraje, ztrácí pro mě branka jakoukoliv cenu. Musím říct, že v celém play-off jsme všichni do jednoho podávali velmi dobré výkony. Se základní částí nelze tyto zápasy moc srovnávat, a proto bych označil za nejpovedenější část sezony celé vyřazovací boje, včetně kvalifikace o první ligu.

Který tým byl v sezoně pro tebe nejméně příjemný?

Nikdy se nehraje dobře proti týmům, které dohrávají osobní souboje na hranici pravidel. Kdybych musel označit jeden tým, řekl bych asi Klatovy, nicméně v sezoně nás potkala spousta vyhecovaných a velmi tvrdých zápasů.

Jak se cítíš po sezóně a jak budeš trávit chvíle volna? Máš naplánovanou dovolenou?

Momentálně se soustředím na dokončení všech zkoušek na škole v Hradci Králové, až poté se uvidí, co dál. Příliš volných chvil si neužiju, protože mě čeká spousta práce na bakalářské práci. Popravdě jsem nad dovolenou ještě nepřemýšlel, ale rád bych se v červenci někam podíval.

Jak jsi stíhal svá vysokoškolská studia a hokej?

Nebylo to vždy jednoduché. Čtvrtým rokem "pendluju" mezi Hradcem Králové a Litoměřicemi. Kvůli prodloužené sezoně jsem si musel posunout státnice na zářijový termín. V play-off šla škola trochu stranou a teď mám rozhodně co dohánět.

Jaký okamžik se ti vryl do paměti, na který budeš vzpomínat z letošní sezony, pokud nepočítám euforii z postupu do 1. ligy?

Nelze označit jeden konkrétní moment. Budu rád vzpomínat na výbornou partu lidí, kteří celou sezonu odevzdávali maximum možného. Budu vzpomínat na výborný fanklub, který nás podporoval ve chvílích dobrých i zlých, a rozhodně budu vzpomínat na všechny lidi kolem, kteří nám pomáhali a fandili. Všem patří velký dík!