4. 8. 2010 | Jan Luňáček

Až se Litoměřice konsolidují, mohou soupeře kousat, konstatuje Vladimír Růžička

Tak to začalo. V Litoměřicích se hrál opět po letech lední hokej. A hned se soupeřem zvučného jména. Na plochu nastoupila proti domácím "kališníkům" silná sestava extraligové Slavie Praha. I když zápas skončil podle předpokladů, domácí nemusí truchlit. Po utkání jsme zašli za oběma trenéry, Vladimírem Růžičkou a Danielem Tvrzníkem.

Vladimír Růžička, trenér Slávie Praha

Pane trenére, můžete se vyjádřit k dnešnímu přípravnému zápasu?
Tento zápas byla klasická příprava po dlouhé části, kdy se trénovalo na suchu. Už tento první zápas ukázal, jak si kdo ošahává na ledě brusle a my jsme měli proti Litoměřicích výhodu v tom, že máme částečně ustálený kádr. Sice nám někteří hráči odešli a naopak noví přišli, ale já jsem s jejich přístupem k dnešnímu zápasu spokojen. Musím podotknout, že za stavu 0:1 pro nás náš brankář Míra Kopřiva pochytal několik nebezpečných akcí, do kterých se domácí tým dostal. Pak se nám podařilo brankově odskočit a skóre narostlo v náš prospěch. Nás čeká už ve čtvrtek další zápas s Chomutovem a pomalu začnou přípravná utkání na ledě naskakovat. My ale ani moc přátelských zápasů nechceme, chceme na ledě raději více potrénovat.

Myslíte, že Litoměřice byly na rozehrání příjemným soupeřem?
Tak to určitě. Vloni jsme hráli přípravu s Havlíčkovým Brodem a letos začínáme tady v Litoměřicích. Až se domácí tým konsoliduje, tak si myslím, že může soupeře v 1. lize kousat a uhrát v první sezoně i dobrý výsledek.

Takže se vám v Litoměřicích líbilo?
Prostředí je tady pěkné, myslím si, že by se v naší republice mělo postavit takových stadionů mnohem více. Náš hokej si to určitě zaslouží a jsem rád, že v Litoměřicích už stadion stojí.

Daniel Tvrzník, trenér HC Stadionu Litoměřice

První přípravný zápas před sezonou v 1. lize je za námi a dá se říci, že to byl hned křest ohněm, že?
Začátek zápasu jsme měli dost rozpačitý, nastoupili jsme s velkým respektem. Po obdržené brance se náš výkon trochu zvedl a vytvořili jsme si i nějaké šance. Po celý zápas jsme se ale, bohužel, nedokázali vyvarovat hloupých individuálních chyb. Slavii jsme tím nabídli šance a soupeř nás dostatečně potrestal. Chtěli jsme zaznamenat alespoň čestnou branku a myslím si, že jsme na to měli i šance. I přes výsledek 0:5 byl pro nás zápas poučný.

Takže si jako trenéři z utkání vezmete něco poučného?
Určitě. Takto silný tým hráče dostatečně prověří. Určitě jsme viděli, kde nás tlačí bota, ale na druhou stranu z jednoho zápasu nelze dělat konečný úsudek. Dnes dopoledne jsme ještě naplno trénovali a do zápasu šli z plné zátěže. Bylo vidět, že jsme některé věci ještě ani netrénovali, jako například přesilovky.

Do prvoligové sezony se tedy půjde s optimismem?
To se uvidí. Máme před sebou ještě pět týdnů přípravy a asi jedenáct přípravných zápasů. Také složení týmu ještě není konečné. V dalších utkáních dostanou příležitost i jiní hráčí, kteří jsou u nás v přípravě. Dnešní zápas něco naznačil, ale pro nás budou směrodatné zápasy s týmy z 1. ligy. To bude pro nás srovnatelnější než dnešní utkání se Slávií, která je někde jinde než my.