1. 2. 2013 | Michal Sabó

Autorka hattricku Eva Holešová: Řekla bych, že jsem měla štěstí

Ačkoliv Japonky český tým přestřílely, nejpřesnější mušku měla v prvním přípravém zápase domácí hráčka. Hned tři góly se podařily jedné z nejzkušenějších českých reprezentantek Evě Holešové. Dvě trefy si připsala díky pohotovým dorážkám a hattrick zkompletovala po pohledné souhře se spoluhráčkou Studentovou. Ani její střelecká forma však na výhru nestačila. Po utkání promluvila jak o chybách, která stály národní tým zápas, tak o nadcházejících reprezentačních akcích.

Jak bys první přípravný zápas s Japonskem zhodnotila?

Zhodnotila bych ho samozřejmě špatně, protože jsme prohrály. Byl to ale zápas, kde jsme si zkoušely různé věci, míchaly jsme lajny a byl to vyloženě přípravný zápas. Viděly jsme věci, které musíme zlepšit a doufám, že se z toho poučíme. Vlastně i naše hráčky z první a druhé lajny hrály až třetí třetinu. Myslím si, že tento zápas byl o tom, že se bojovalo o sestavu.

Bylo to také znát, když naskočily hráčky jako Alena Polenská a ostatní.

No tak určitě. To jsou holky, které prostě umí hrát hokej skvěle. Takové hráčky musí ten tým vždy trochu povznést.

Myslíš, že jedna z věcí, na které budete pracovat bude vaše rozehrávka?

No určitě. Já myslím, že to je náš největší problém. Klid na puku a rozehrávka. S tím se potýkáme už několik let. Zaměřovaly jsme se na to už během posledních tréninků. S Japonkami se prostě hraje špatně. Jsou rychlé, rychle napadají, člověk nemá čas na nějaké zpracování. To musíme určitě zlepšit, protože hokej je o přihrávkách. Pokud to zlepšíme, tak bude náš tým zase o několik procent lepší.

Rychlé a pohotové jste ale byly naopak vy, a to hlavně před brankou soupeře při několika gólech. Co bys řekla ke tvým třem?

Řekla bych, že jsem měla štěstí. Dát v takovém zápase tři góly není určitě žádná sranda. Mě to dneska strašně bavilo. Myslím si, že jsem chtěla hrát a měla jsem štěstí. Dva góly byly z dorážky, kdy jsem do toho šla po hlavě a při třetím to byla spolupráce se Simonou Studentovou, zadovka, kterou máme docela nacvičenou ze Švýcarska, kde spolu hrajeme. Jsem ráda, že se nám to tak povedlo.

Co ještě k nadcházející kvalifikaci?

My tam jedeme vyhrát. Je to šance, která už také nikdy nemusí přijít. Když se o tom s holkama bavíme, tak z toho máme husí kůži. Teď na to ještě nesmíme myslet. Uděláme tam ale maximum a doufám, že se nám to podaří. Na to, abychom ji vyhrály, tým určitě máme. Jsem o tom stoprocentně přesvědčená.

Teď zpět ke tvému výkonu. Podařilo se ti dát tři góly, je tam něco, co bys sama sobě vytkla?

Určitě ano. Hrála jsem levé křídlo, které jsem nehrála asi deset let, protože hraji centra. Neuměla jsem asi určité situace dobře vyhodnotit. Byla jsem třeba na napadání kolikrát pozdě, ale bylo to vyloženě tím, že ten post nehraju každý den a nebyla jsem si v tom jistá. Třetí třetinu už jsem hrála v centru a to už pro mě byla pohoda. v

Kromě kvalifikace na olympiádu vás čeká také první mistrovství světa v elitní skupině. Myslíte už také na něj?

To je další výzva. Naším cílem je určitě udržení v této skupině a uděláme pro to vše. Teď ale myslíme jen na kvalifikaci. Na Ottawu bude čas později.