5. 12. 2017 | Vít Trubička

Mladší dorost postoupil do nadstavby ze třetího místa

Mladší dorostenci mají za sebou všech čtrnáct duelů základní části. Tu zakončili na posledním postupovém místě tabulky. Ve velmi vyrovnaném čele ztráceli pouhých šest bodů na vedoucí tým z Litvínova. Spolu s těmito dvěma do další fáze postupuje „B“ tým chomutovských Pirátů z Kadaně. Stadion vybojoval 30 bodů.

Zápasová bilance

Ve čtrnácti sezónních utkáních dorostenci hned v deseti zvítězili. V těch zbylých odevzdali všechny body soupeři. Oba vzájemné zápasy vyhrál Stadion proti Slanému, Loun a Děčína. Jedno ze dvou utkání ovládli dorostenci proti Litvínovu „B“ a všemi třemi rezervními týmy Pirátů Chomutov. Speciálně lze vypíchnout několik vysokých výher. Proti Slanému vyhrál v domácím prostředí 15:1, ve Slaném dokonce nasázel Lvům osmnáct gólových tref a žádnou neinkasoval. Rekordní výhru si připsali mladší dorostenci proti svým vrstevníkům ze Slovanu Louny. Celých 27 gólů postupně lovily Louny ze své svatyně, přičemž za záda litoměřického gólmana padly pouze tři puky. Definitivně si mladší dorostenci pojistili postup posledním utkáním v Kadani, která též postupuje. Trhačům vrátili domácí porážku díky konečnému výsledku 5:1 pro litoměřické hokejisty.

Nadstavba přinese konfrontace s mnoha jinými celky. Ve skupině nadstavby K se kromě Litvínova „B“ a Chomutova „B“ utká s Bílými Tygry Liberec, Benátkami nad Jizerou, Mladou Boleslaví, Karlovými Vary „B“, Škodou Plzeň „B“, Kobrou Praha, Hvězdou Praha, Domažlicemi a Poděbrady. Kromě týmů, se kterými nastupovali v letošní sezóně má mladší dorost zkušenosti z minulé sezóny s Karlovými Vary „B“, které porazil 5:2 a 7:2, Hvězdou Praha, tu porazil vysoko 5:1 a 8:3 a Plzní „B“, tu doma porazil 8:2, venku padl 3:4 v samostatných nájezdech. S pražskou Kobrou se utkal v předminulé sezóně, přičemž vzájemná bilance nebyla příliš příznivá. Doma v Braníku vyhrála Kobra 12:2, v Litoměřicích 8:0.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

Hráčská bilance

Ofenzivě mladšího dorostu v letošní sezóně kraluje Jan Macel (na fotce). Na svém kontě má v letošní sezóně šestnáct gólů a patnáct gólových nahrávek. Nejvíce gólů však vstřelila dvojice hráčů. Prvním z nich je Lukáš Landa, hned osmnáct. K nim přidal sedm gólových nahrávek. Stejné množství gólových tref má na svém kontě i Michal Svoboda, který k nim přidal pět asistencí. Nad dvacet kanadských bodů se dostal i Marek Čichovský. Ten se jedenáctkrát gólově prosadil a čtrnáctkrát asistoval.

V brance Stadionu se objevili dva gólmani. Valnou většinu utkání odchytal Hynek Petržílka. V odchytaných třinácti zápasech si zajistil průměr 2,38 gólů na zápas. Dvakrát přepustil své místo Vladislavu Kučerovi. Jeho gólový průměr je roven 2,50 gólů na zápas, z toho v jednom utkání vychytal čisté konto.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

Celkové pořadí dle kanadských bodů:
1. Jan Macel (16+15) – 31 bodů
2. Marek Čichovský (11+14) – 25 bodů