6. 11. 2017 | Vít Trubička

Máme v týmu obrovskou sílu, říká Radek Rusý

Po dalším vítězném zápasu B týmu jsme vyzpovídali Radka Rusého. Stadionu se povedlo v domácím prostředí vyklepnout rezervu kadaňských Trhačů 6:3, za kterou mimo jiné nastoupil bývalý hráč Stadionu a bývalý reprezentant ČR Angel Krstev. Ačkoliv se Kadani povedlo v třetí třetině dorovnat na 3:3, poslední pětiminutovka patřila výhradně hráčům Litoměřic. Trefami Vandase, Mouchy a Pavlaty Stadion definitivně získal vedení na svou stranu a připsal si sedmou výhru v řadě.

Dnešní utkání přineslo tři rozdílné třetiny. Ta první byla spíše o dobývání soupeřovy branky, kterou se ale nedařilo prostřelit, přičemž šancí měl Stadion nespočet. Což byl rozdíl v druhé periodě, kterou již kališníci ovládli. Pomohly jim k tomu zejména využité přesilové hry. V té třetí se Kadani povedlo utkání zdramatizovat a dorovnat, v závěru však kališníci dokázali vývoj utkání zvrátit ve svůj prospěch. „Po vyrovnaní jsme na chvilku ztratili hlavu, ale nervy už ne. Vložili jsme do závěru spoustu sil, čímž se nám podařilo zvítězit. Myslím si, že máme v týmu obrovskou sílu, což je pro nás výhodou.“

Jak již bylo zmíněno, B tým má za sebou sedmici vítězných zápasů v řadě. Ve venkovním prostředí je stále stoprocentní, v Kalich Areně padl pouze jedinkrát, s lounským Slovanem. Proto se také drží na prvním místě, ovšem spolu s dalším nováčkem Krajské ligy mužů – Mosteckými Lvy. Ti zatím ostatní týmy přehrávají velmi vysokým rozdílem, jednou ale padli a to právě v Kalich Areně. S Mostem hraje Stadion hned další zápas. Souboj o první místo bude jistě pikantnější v tom, že Stadion si bude chtít udržet venkovní neporazitelnost, kdežto Mostečtí Lvi domácí. „Je to hezký pocit, být na prvním místě. Příští týden na nás čeká těžký zápas proti Mostu. Bude to takový šperk tohohle kola.“

Proti Kadani si Radek připsal hned úvodní branku utkání, V přesilovce dostal nabito od Radka Pavlaty na hranici brankoviště, odkud přesně prostřelil gólmana hostujícího celku. Na další čtyři góly Litoměřic přihrál. Ještě více bodů má z tohoto zápasu Radek Pavlata (1+5). Trojici nejproduktivnějších uzavírá Jaroslav Vandas (2+1). „Dnes se mi hrálo opravdu skvěle, byl jsem v naprosté herní pohodě. Vyzkoušel jsem si nové hokejky, které mi docela dobře sedly. Hrál jsem dnes v úplné duševní pohodě. Fyzicky se mi dobře bruslilo a všechno vyšlo dokonale.“