16. 1. 2017 | Vít Trubička

Vyrovnají kališníci bilanci s Rytíři?

Hráči Litoměřic mají možnost navázat na sobotní velice důležitou výhru ve Frýdku-Místku, která ukončila třízápasovou sérii porážek. Také již potřebují upevnit svou současnou pozici, případně ji i vylepšit. Soupeř z Kladna marně bojuje o čelo tabulky a o znovunavrácení se zpět mezi elitu, jako již ostatně třetí sezónu. Zda nedovolí kališníci Rytířům podruhé vyloupit Kalich Arenu se dozvíme již v 18 hodin.

Kladno nepotvrzuje svou dominanci z minulé sezóny

Rytíři na rozdíl od loňského ročníku, kdy v základní části přehrávali skoro všechny soupeře, zatím obývají třetí místo tabulky WSM Ligy a předvádějí tuhý boj s jihlavskou Duklou o místo druhé. Hráči Kladna se ale nevzdávají, neboť pod současným trenérem, Pavlem Paterou, který v roli kapitána pamatuje jako jeden z mála v současnosti pasovaných Rytířů poslední extraligovou sezónu, chtějí pokročit dále než do čtvrtfinále play-off. V této fázi byli vždy zastaveni, napoprvé Duklou Jihlava a napodruhé Slovanem Ústí nad Labem.

Autorka fotografie: Michaela Luňáčková

Vzájemné duely hovoří ve prospěch Rytířů

Poměr výher ve vzájemných duelech je prozatím 2:1 pro Kladno. Rytíři lépe zvládli první střetnutí na ČEZ stadionu i druhé v Kalich Areně. Poprvé zvítězili Kladenští 4:2, následné 5:3. Třetí odehraný duel byl zinscenován na Kladně. 1584 diváků zde mohlo vidět otevření skóre v sedmé minutě, o něž se postaral Jiří Cetkovský. V minutě třinácté se prosadil v oslabení a vyrovnal Tomáš Rubeš. Od té doby padaly převážně góly z hokejek kališníků. O vítězství Stadionu rozhodla trojice Milan Valášek, Jan Veselý a Radek Pilař, kteří postupně upravili skóre na 4:1 pro hosty. Částečně snížil pouze v 37. minutě Jakub Strnad proměněním trestného střílení po sekání Aleše Pavlase.

30.11.2016, 29. kolo Rytíři Kladno – HC Stadion Litoměřice 2:4
Branky a nahrávky: 7. Cetkovský (Redlich, Zikmund), 37. Strnad (TS) – 13. Rubeš (bez asistence), 27. Valášek (Nedvídek, Miškář), 29. Veselý (Pletka), 33. Pilař (Pavlas)
Vyloučení: 3:6
Využití: 0:0
V oslabení: 0:1

Autor fotografie: Jan Kacar

Komu se daří?

Role nejproduktivnějšího Rytíře nyní patří Jiřímu Burgerovi(na fotce), který se do ní dostal díky jedenácti trefám a 24 asistencím. Rytířské ostruhy pro nejlepšího střelce patří Janu Klozovi, který si je zasloužil svými osmnácti trefami. Hráč s nejvyšším počtem asistencí je opět Jiří Burger, celkem si připsal nahrávek 24.

Brankářem s nejvyšším počtem startů je Miroslav Hanuljak. Ve svých 26 startech byl úspěšný na 92,87%. Úspěšnějším gólmanem však je Lukáš Cikánek, toho času třetí nejlepší v celé WSM Lize. Jeho úspěšnost během dosavadních šestnácti startů je rovna 93,82%. Jediný start v kladenské svatyni si připsal David Stahl. V něm si zajistil 92,86% úspěšnost.

Sestava Kladna z posledního střetnutí: Cikánek (41. Hanuljak) – Ptáček, Kehar, Hořava, Repe, Drtina, Ulrych, Růžička – Machač, Přikryl, Zikmund – Tůma, Gratton, Kubík – Tenkrát, Burger, Jánský – Ton, Strnad, Cetkovský