6. 10. 2015 | Jan Prošek

Vyloupí Litoměřice jako první Kadaň?

V rámci 11. kola WSM Ligy cestují hokejisté Litoměřic do Kadaně, kde se postaví tamnímu Sportovnímu Klubu. Kališníky nečeká vůbec nic snadného, jejich aktuální soupeř v domácím prostředí v letošní sezóně ještě neztratil ani bod. Kadaň je velmi nebezpečná v přesilových hrách. Úvodní buly bude vhozeno ve středu 7. října v 18:00, utkání můžete sledovat na onlajnech.

SK Kadaň - HC Stadion Litoměřice

Martin Michajlov – 0,00
využití přesilovek

Aktuální forma soupeře

Kadaň se pohybuje ve středu tabulky, za což mohou zejména venkovní zápasy, v nichž ztrácí body. Sportovní Klub je v domácím prostředí stoprocentní, nepřišel ani o bod. Litoměřice se tak pokusí být v tomto ohledu prvním týmem, který Kadaň porazí. Poslední zápas odehráli svěřenci trenéra Jaroslava Becka v Havířově. Zápas to byl vyrovnaný, po dvou třetinách platil stav 1:1. V poslední dvacetiminutovce domácí AZ zabral, na dvě vstřelené branky nenašli Severočeši odpověď, a tak prohráli 1:3. Další předností Kadaně jsou přesilové hry. Tým se do početní výhody dostal celkem osmatřicet krát a vstřelil osm branek. Díky úspěšnosti využití 21,05 % patří v této statistice Sportovnímu Klubu druhé místo, hned po Českých Budějovicích.

Komu se daří

Kanadskému bodování Kadaně vévodí Jakub Chrpa s osmi body za šest branek a dvě asistence. Další trojice hokejistů má o jeden kanadský bod méně. Marek Račuk do svých statistik zatím připsal čtyři góly a tři asistence. Jaroslav Kůs pro změnu tři góly a čtyři asistence. Roman Chlouba vsítil dvě branky a pět pro své spoluhráče připravil. Mezi třemi tyčemi se takřka pravidelně střídají Miroslav Hanuljak a Jan Strmeň. Lepší statistiky má prvně jmenovaný Hanuljak – úspěšnost zákroků takřka 95 % a průměr inkasovaných branek na zápas 1,78.

Poslední zápasy

HC Stadion Litoměřice – HC Slavia Praha 2:6 (1:3, 0:1, 1:2)
HC Stadion Litoměřice: Král (od 52. Michajlov) – Krstev, Piegl, Plášil, Bílek, Jank, Mikliš, Málek – Procházka Ma., Berger, Rousek – Švagrovský, Valášek, Doležal Z. – Beránek, Nedvídek, Ondráček – Antončík, Racek, Procházka Mi.

AZ Havířov – SK Kadaň 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
SK Kadaň: Strmeň (Dvořák) – Charousek, Szathmáry, Trefný, Černý, Rohan, Drobný – Veselý, Kůs, Kverka – Hlava, Hejcman, Chrpa – Müller, Štovíček, Vrána – Vaněk, Doležal.