31. 10. 2014 | Alexandr Stys

Rytíři opět míří do Litoměřic

Kladenští hokejisté budou dalším soupeřem Litoměřic v sobotním 20. kole první hokejové ligy. Do Kalich Areny Kladno přijede už podruhé, tentokrát v roli jedenáctého celku tabulky. Středočeši nezažívají úspěšné období a na svém kontě mají zatím šest výher. Naopak Litoměřice v minulém kole doma zdolaly Šumperk a budou chtít si udržet vysoké postavení v tabulce. Utkání se hraje v sobotu 1. listopadu od 17:00.

Rytíři Kladno - HC Stadion Litoměřice

• Benátky - Kladno 0:4
  • Ústí - Kladno 3:2
  • Havířov - Kladno 5:2

Rytíři stále brázdí pouze po venkovních stadionech a na své první domácí utkání teprve čekají. Kladno zatím odehrálo sedmnáct utkání na ledě soupeře a ještě čtyři mu zbývají, pak si budou moct svěřenci Jiřího Čelanského užit devět domácích zápasů v řadě. Teď na Středočechy čekají Litoměřice, s kterými prohráli první vzájemný duel.

Ve skoro vyprodané Kalich Areně bylo k vidění nespočet šancí na obou stranách, hra se přelévala od jedné branky k druhé a padlo celkem devět branek. Rytíři v roli favorita však zklamali a tempo zápasu diktovali Kališníci. O branky domácího týmu se postarali Vítězslav Bílek, který se stejně jako Dvořáček trefil dvakrát a po jednom gólu si připsali Novák a Švagrovský. Kladno ze severu Čech odjelo bez bodů.

Bodování vede Hořava v závěsu s Tenkrátem

Kádr Rytířů je plný šikovných a především zkušených hokejistů. Hned šest hráčů se jíž dostalo na hranici deseti kanadských bodů. V čele kladenského bodování se drží Miloslav Hořava se 17body, druhý Petr Tenkrát má o dva body méně. Hořava je také nejlepším střelcem týmu s devíti zásahy.

Litoměřickým statistikám také vládnou Kladeňáci. Nejlepší nahrávač ligy Jaroslav Kalla už dvaceti přesnými přihrávkami našel úspěšné střelce. Nejvíce z přesných pasů zatím vytěžil Vítězslav Bílek, který dokázal dvanáctkrát dostat kotouč do branky a je nejlepším střelcem litoměřického týmu. Zejména díky spolupráci bývalých kladenských hráčů se Litoměřice drží ve vyšších patrech tabulky. Zda se i tentokrát bude dařit prvnímu litoměřickému útoku v zápase proti „svým“ se dozvíme už v sobotu.

19. kolo z pohledu obou celků

• Havířov - Kladno 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
    Branky a nahrávky: 14. Klimša (Lenďák, Maruna), 27. Maruna (Klimša), 31. Jakúbek (Krisl, Pechanec), 32. Loskot (Fořt), 54. Matějek (Maruna, Klimša) – 21. Pitule (Hořava), 54. Růžička (Rudovský, Kolářík).
    Sestava Kladno: Vladař – Růžička, Bunda, Kolářík, Kužel, Látal, Gutwald, Chalupa – Hořava, Dragoun, Rudovský – Tenkrát, Havlíček, Eberle – Redlich, Pitule, Dalecký – Melka, Lukáč, Strnad. Trenéři: Čelanský, Kopecký.
  • Stadion Litoměřice - Šumperk 6:2 (4:0, 1:1, 1:1)
    Branky a nahrávky: 2. Špelda (Volek), 3. Chlapík (Míka, Novák), 8. Dvořáček (Procházka, Volek), 11. Bílek (Kalla), 34. Šulc (Kalla, Krstev), 54. Novák (Chlapík) – 31. Velecký (Vrdlovec), 47. Vrdlovec (Holík, Velecký).
    Sestava Stadion Litoměřice: Král – Šulc, Krstev, Míka, Plášil, Špelda, Mikliš, Málek- Bílek,Kalla, T. Doležal – Chlapík, Švagrovský, Novák – Dvořáček, Volek, Procházka – Z. Doležal, Antončík, Ondráček – Schwamberger.