30. 9. 2014 | Alexandr Stys

Ve středu s Mostem. Udrží Stadion domácí neporazitelnost?

Kališníci nečekaně klopýtli v pondělním kole na ledě Kadaně, kdy promrhali dvoubrankový náskok a dovolili domácím obrat. Teď je čeká zápas doma, v Kalich Areně, kde letos zatím vždy získali tři body. Soupeřem Litoměřic bude Most, tým, který letos hraje svůj nadstandard a momentálně se pohybuje na osmé pozici. Zápas se hraje ve středu 1. října od 18:00.

HC Most - HC Stadion Litoměřice

• Most - Havířov 4:0
  • České Budějovice - Most 6:0
  • Most - Prostějov 3:2p

Most poslední sezóny patřil k naprostým outsiderům první ligy a své setrvání v druhé nejvyšší soutěži vždy zachránil až baráži. Hrací systém se letos ovšem změnil a poslední tým tabulky čeká přímý sestup, proto se Severočeši začali zbrojit a do týmu přivedli několik hráčů, kteří by měli Most udržet nad sestupovými vodami. Zatím se to svěřencům trenéra Baďoučka daří a zatím Most sbírá převážně samé výhry až po základní hrací době. Z pěti utkání kdy se zápas prodlužoval, dokázal Most hned čtyřikrát získat 2body za výhru.

Ofenzíva Mostu před sezónou dostala velkou injekci. Do týmu, který měl za cíl se udržet v první lize přišli takový hráči jako Jan Alinč, Tomáš Divíšek a Vojtěch Kubinčák. S touto trojici měli Severočeši nový cíl a tím bylo play-off! Prozatímní průběh soutěže naznačuje, že Most má na to, aby si zahrál vyřazovací boje, ale sezóna ještě bude dlouhá. Divíšek se teď navíc na měsíční hostování přesouvá do extraligové Škody Plzeň. Do utkání proti Stadionu tedy nezasáhne.

8. kolo z pohledu obou celků

• HC Most - LHK Jestřábi Prostějov 3:2p (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
    Branky a nahrávky: 49. Bojer (Kousalík, Smolka), 57. Divíšek (Kubinčák, Kousalík), 65. Smolka (Divíšek, Charousek) – 37. Korím, 44. Venkrbec (Roupec, Korím).
    Sestava Most: Soukup – Kousalík, Čížek, Kasal, Charousek, Hora, Havelka, Kokeš – Bojer, Divíšek, Smolka – Kubinčák, Alinč, Válek – Nedrda, Slavíček, Tauš – Gerhát, Jurčík, Písařík.
  • SK Kadaň - Stadion Litoměřice 4:3 (1:0, 1:3, 2:0)
    Branky a nahrávky: 13. Stehlík (Ton), 40. Kadlec (Berlev), 41. Ton (Račuk, Stehlík), 48. Chlouba – 27. Švagrovský (Novák, Bílek), 33. Procházka (Černoch), 38. Černoch (Dvořáček).
    Sestava Stadion Litoměřice: Král – Mikliš, Krstev, Rys, Kalla, Bílek V., Bílek D., Šulc, Chlapík, Švagrovský, Novák M., Špelda, Míka, Doležal T., Procházka, Antončík, Plášil, Málek, Dvořáček, Černoch, Doležal Z.